Srážka se zvířetem – ochrání vás povinné ručení?

that-hurt-494062-mPodle statistik pojišťoven dochází na českých silnicích ke srážce s nějakým zvířetem nejčastěji v podzimních a jarních měsících. Ke srážkám se zvěří dochází nejčastěji ráno nebo naopak k večeru, tedy vždy když je zhoršena viditelnost na silnici.

Dále pojišťovny uvádějí, že nejčastěji se srazíme na silnici se srnkou, zajícem, jelenem nebo třeba divokým prasetem a liškou.

Víte kolik je průměrná škoda na automobilu pokud se srazíte se zvířetem?

Průměrná škoda na automobilu je podle statistik cca 40.000Kč, nicméně nejsou výjimkou ani případy přesahující škodu přes 200.000Kč. Rekordem je škoda na automobilu, která přesáhla škodu 900.000Kč.

Nešvarem českých řidičů je nenahlášení škody pojišťovně, protože si myslí, že pokud nemají sjednané havarijní pojištění, nic od pojišťovny nedostanou. Čeští řidiči totiž nevědí, a málokterý pojišťovací agent je na to upozorní, že k povinnému ručení si mohou sjednat různé baličky s připojištěním. Tyto balíčky vychází velmi levně a ochrání vás i vaše auto právě i v případě srážky vozu s divokou zvěří.

Podívejte se, kolik vás bude stát povinné ručení, pokud ho uzavřete u jiné pojišťovny. Srovnejte si to a možná s překvapením zjistíte, že jste ušetřili až 9000Kč za rok.

 

Srovnejte si to

JoomShaper