Bolívie krajinou s vysokou kriminalitou

indian-1033859-mI když je Bolívie bohatá na zlato, stříbro, zinek, měď, ropu a plyn, patří mezi nejchudobnější krajiny Jižní Ameriky. Nazývají ji i Tibet Jižní Ameriky, kvůli její izolovanosti, drsnosti a nadmořské výšce.

Krajinu trápí chudoba, negramotnost, politická nestabilita, kriminalita. Koka je přirozenou součástí bolivijské společnosti od nepaměti. Ani dnes není výjimečné potkat se s touto plodinou. Obyvatelé běžně žvýkají listy koky, které mají povzbudivé účinky. Po úpravě z ní vzniká kokain, rozšířený především v USA.

Jelikož je Bolívie krajinou s vysokou kriminalitou, nedoporučuje se u sebe nosit vyšší finanční hotovost ani šperky. Voda z kohoutku je nepitná. Pitnou vodu je potřebné kupovat v originálně uzavřených lahvích. Platí zde přísný zákaz dovozu a vývozu drog a vývozu originálních artefaktů, které jsou součástí zdejšího kulturního dědictví. Bolívie se může pochlubit největším

solným polem na světě. Obyvatelé tvrdí, že jsou zde nevyčerpatelné zásoby soli. Jezero má rozlohu přibližně 12000 km2. Tloušťka soli dosahuje 8 až 9 metrů. Sůl je skutečně všude, kam se podíváte. Sůl se dokonce využívá i jako stavební materiál.

 

Ochrana před kriminalitou

JoomShaper