Ještě vás neokradli?

arrested-566713-mV tom případě patříte mezi těch málo šťastných, protože počet krádeží ze dne na den stoupá. Ptáte se, kde k nim dochází? Všude. Jelikož si uvědomujeme, že napomenutí typu „dávejte si pozor na peníze“, už pomalu zní jako ironie, rozhodli jsme se pomoct všem potencionálním obětem zlodějů tím, že je upozorníme na nejběžnější triky zlodějů. Poradíme vám, jak se před nimi chránit.

Srážka – patří mezi nejčastější triky. Při zdánlivě nevinné strážce na ulici vytáhne zloděj své oběti peněženku nebo tašku, nebo rychle otevře a vykrade kabelku.

Vytáhnutí přímo z kapsy – to si vyžaduje mimořádnou zručnost a zkušenost. Zloděj kráčí za nebo vedle své oběti a nenápadně, jemně ji vytáhne peněženku z kapsy nebo rozepnuté kabelky.

Sledování – zloděj stojí v bance nebo při bankomatu a čeká, dokud si někdo vyzvedne větší sumu peněz. Potom jde za ním, jeho komplic způsobí tlačenici, vznikne zmatek a právě teď svoji oběť okradou o peníze.

Nastupování – před obětí nastupuje do autobusu nebo tramvaje jeden z kompliců schválně pomalu. V zácpě, která takhle vznikne, vytáhne druhý zloděj z kapsy peněženku.

Setkání – tenhle trik se s oblibou používá na letištích a vlakových stanicích. Zloděj se rozběhne přímo k vyhlédnuté oběti a obejme ji. Zakřičí jakési jméno a tvrdí, že dotyčnou osobu pozná. Při objetí „pracuje“. Obvykle je nablízku jeho komplic, který ukradené věci převezme a rychle se s nimi ztratí.

„Nůžkový trik“ – obzvláště drzí zloději odřežou své oběti kabelku z ramene, nebo ji jednoduše vytrhnou z ruky a utečou.

Několik tipů, jak se před zloději co nejlépe bránit:

* Cenné předměty, peníze a doklady noste co nejtěsněji k tělu. Kabelku si otočte zapínáním k tělu.

* Pokud jdete do nákupního centra, kabelku raději noste pod bundou

* V bance si všímejte, jestli vás někdo nepozoruje. Obzvláště si dávejte pozor na ty, co stojí v řadě při okénku jenom kvůli informaci a potom jdou nenápadně za vámi.

* Ostražití buďte hlavně při akcích, kde se vyskytuje mnoho lidí.

Neriskujte, že přejdete o svůj majetek a začerněte například zde.

JoomShaper